top of page

sob., 02 mar

|

Chrzanów

Warsztaty Masażu Relaksacyjnego dla Psów

Zapraszam na warsztaty, na których popracujecie nad więzią ze swoim Psem dzięki zbawiennemu dotykowi.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztaty Masażu Relaksacyjnego dla Psów
Warsztaty Masażu Relaksacyjnego dla Psów

Czas i lokalizacja

02 mar 2024, 09:00

Chrzanów, Świętokrzyska 4, 32-500 Chrzanów, Polska

O wydarzeniu

Codzienne życie naszych Psów często stawia przed nimi duże wyzwania. Oczekiwania ze strony człowieka niejednokrotnie są zantropomorfoizowane, co powoduje, że nasze Psy muszą pokonywać wiele przeszkód, stresów i lęków aby zmierzyć się z otaczającą je rzeczywistością. Dobrze wiemy, że ta otaczająca rzeczywistość dla niektórych Psów jest dużym problemem, a zmaganie się z nim może wpędzić nasze czworonogi w przewlekły stres.

Duża grupa Psów, które wykonują konkretną pracę (w służbie człowiekowi czy sport) jest szczególnie narażona na negatywne skutki stresu ponieważ są często eksponowane na czynniki stresogenne. Psy starsze lub te z problemami zdrowotnymi, które walczą o swoje zdrowie i sprawność nie do końca rozumiejąc ten stan rzeczy to kolejna grupa odbiorców warsztatów. Psiaki zmagające się z problematycznymi zachowaniami behawioralnymi to następna grupa, która powinna zaznać dobrodziejstw masażu relaksacyjnego.

Metody relaksacyjnego dotyku przydają się zatem wszystkim Psom, które mają u swego boku człowieka potrafiącego dostrzec jego problemy związane ze stresem.

Jeśli zatem chcecie pomóc swoim Psom w powrocie do ich komfortu życia, umiejętnie czytać sygnały stresu i reagować na nie odpowiednim dotykiem zapraszam na warsztaty, na których popracujecie nad więzią ze swoim Psem dzięki zbawiennemu dotykowi.

PROGRAM WARSZTATÓW

  • 9:00-10:00 przestawienie prowadzącej, uczestników i ich Psów oraz planu warsztatów
  • 10:00 – 12:00 wykład w formie prezentacji multimedialnej: - stres, jego fizjologia i objawy w życiu naszych Psów - relaksacyjne techniki dotyku – czym są, na czym polegają, jak się dzielą i jaki jest ich cel - masaż relaksacyjny – definicje, zasady wykonywania, wskazania, teoretyczne poznanie technik
  • 12:00 – 12:30 przerwa na kawę - poczęstunek od BOTANIKI
  • 12:30 – 14:00 praca praktyczna- nauka relaksacyjnych technik dotyku i masażu na maskotkach - nauka technik masażu relaksacyjnego ćwicząc w parach
  • 14:00 – 14:30 przerwa obiadowa
  • 14:30 – 19:30 indywidualne sesje z Psami (po 30 min dla każdej pary opiekun-Pies)

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Uczestnicy powinni mieć ze sobą:

  • wygodny, sportowy strój,
  • matę i ręcznik,
  • duże maskotki do ćwiczeń technik masażu,
  • gryzaki, klatkę/transporter/wygodne miejsce w samochodzie dla Psiaków oczekujących na swoją sesję masażu.

Jeśli jesteś z okolic Chrzanowa i zamierzasz uczestniczyć w warsztatach razem ze swoim Psem, najlepszym rozwiązaniem będzie przywieść go na swoją godzinę sesji indywidualnej aby ograniczyć mu dyskomfort związany z oczekiwaniem (grafik sesji indywidualnych powstanie ok. 2 tyg przed warsztatami). Jeśli przyjedziesz z daleka i nie masz możliwości dowozu swojego Psa, pamiętaj aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do spokojnego czekania na swoją kolej (wygodne miejsce w samochodzie, gryzaki).

Osoby uczestniczące w warsztatach jako Obserwatorzy kończą je po części praktycznej dotyczącej ćwiczenia technik masowania na maskotkach, a następnie na sobie w parach. Jeśli natomiast stany emocjonalne poszczególnych Psich kursantów oraz ich opiekunowie pozwolą - to jest możliwość obserwowania sesji indywidualnych masażu wykonywanego na Psach.

Zapisy i informacje:

508 249 885, psamiswoi@gmail.com

Miejsce warsztatów:

BOTANIKA, ul. Świętokrzyska 4, Chrzanów

Inwestycja:

349 zł - udział dla opiekuna z Psem (10 miejsc)

199 zł - udział obserwatora (10 miejsc)

Ilość miejsc ograniczona! 

Zapisy przyjmujemy do 25.02.2024.

___

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page