INFO

22_sm.jpg

P'siema!

Nazywam się Katarzyna Nowicka i jestem „dogoholiczką”. Zawodowo zajmuję się pracą z Psami od 2011 roku i jest to moja ogromna pasja. Tematyka psia pochłania mnie w różnych dziedzinach. Jestem trenerem szkolenia Psów, terapeutą zachowań Psów oraz zoofizjoterapeutką i dogoterapeutką. Moją pasją dzielę się ze wszystkimi opiekunami czworonogów, którzy chcą aby obecność Psa w domu była wielką przyjemnością dla wszystkich, zarówno dwu, jak i czworonożnych domowników. Ukończyłam kurs trenerski oraz warsztat pracy behawiorysty w krakowskim Canidzie, dogoterpię w katowickiej szkole Prestor oraz zoofizjoterapię w Silva Lupus w Gdańsku. Regularnie i ciągle się szkolę. Jestem uczestnikiem konferencji, seminariów i warsztatów prowadzonych przez etologów i behawiorystów z całego świata, którzy mnie inspirują (Ray Coppinger, Alexa Capra, Marina Garfagnoli, Claudia Fugazza, Marta Gasci, Adam Miklosi, Julienne Kaminsky). Szczególnie jest bliska mojemu sercu tematyka komunikacji Psa zarówno z człowiekiem, jak i w obrębie swojego gatunku. Te zagadnienia są dla mnie niezwykle interesujące. Dostrzegam również dużą potrzebę pracy z Psami w obrębie właśnie tego tematu, pomocy im radzenia sobie ze swoimi emocjami, lękami czy frustracjami.

Psami Swoi powstało z myślą o przekazywaniu i dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż świadome posiadanie Psa to wielka radość, a jego szkolenie to obustronna korzyść i dobra zabawa. Poznawanie zachowania naszego Psa, umiejętność komunikowania się z nim, rozpoznawanie jego potrzeb i odpowiednia współpraca  powodują dobre zrozumienie siebie nawzajem, a to wszystko przekłada się na odpowiednie funkcjonowanie na co dzień w pełnym zrozumieniu i w zgodzie ze swoimi, wzajemnymi  oczekiwaniami.

Kiedy poznamy potrzeby naszego Psa będziemy umieli dać mu to, co do dobrego zachowania jest mu potrzebne. A przecież o taką współpracę nam chodzi! Wszyscy chcemy aby nasze Psy były "grzeczne, ułożone i posłuszne” – pamiętajmy jednak, że one same nie dowiedzą się czego od nich oczekujemy. Nie przeczytają tego w książkach, nie usłyszą od kolegi i nie sprawdzą w Internecie! To my, jako odpowiedzialni opiekunowie powinniśmy wskazać im drogę do dobrego zachowania – dlatego pracujmy i szkolmy nasze Psiaki!

 

Szkoląc Psa, pracujemy również nad sobą, gdyż nabieramy umiejętności komunikacji międzygatunkowej, a to pozwala nam rozumieć naszego czworonożnego przyjaciela. W Psami Swoi uczymy metodami pozytywnymi, co oznacza, że pokazujemy i wzmacniamy to, co dobre, a nie każemy za to, co złe. Nie używamy zatem żadnych bodźców, które mogą być kojarzone z nieprzyjemnym doznaniem – kolczatek, obroży elektrycznych, łańcuszków zaciskowych itp. Szkolenie metodami pozytywnymi ZAWSZE jest kojarzone przez Psa z przyjemnymi bodźcami czyli nagrodami – jedzeniem, wspólną zabawą czy kontaktem z człowiekiem. Taka forma szkolenia daje ogromną satysfakcję dla opiekuna i trwałe efekty uczenia dla Psa.

Serdecznie zatem zapraszam do Psami Swoi!

logo.png

+48 508 249 885

32-500 Chrzanów, Małopolska